FAQ

Hodinová dílna DIY Praha již není v provozu. 

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

ČLENSTVÍ

? Mám si zajistit vlastní materiál?
* Nemusíte, většinu typů materiálů jsme schopni zajistit. Ale klidně si přineste vlastní.

? Nemám žádné zkušenosti s prací s nářadím, ale i přesto chci pracovat na svých projektech.
* V dílně poskytujeme mentoring. Obraťte se naše kolegy, díky kterým svou práci dotáhnete do vítězného konce, aniž byste zbytečně plýtvali materiálem či svým časem. Zároveň ale pořád budete součástí celého procesu. Jejich odměna závisí na časovém rámci a náročnosti vašich požadavků. Totéž se může hodit, když se při práci dostanete do bodu, kde byste ocenili odbornou pomoc.

? Potřebuju si jenom vyvrtat 3 dírky / uříznout prkno / něco dělat tak dvě hoďky….
* Naše dílna funguje na principu členství. Naším cílem je vytvořit v dílně skupinu lidí, kteří budou s námi i společně dlouhodobě spolupracovat.

? Ok, chápu, ale chci si jen udělat tuhle jednorázovku….
* Možností je zadat práci některému z našich stálých členů.

? Mohu si do dílny přivést někoho na pomoc s mým projektem?
* Samozřejmě, někdy dvě ruce prostě nestačí. Pro tyto situace zde máme tři pravidla: 1) při rezervaci hodin v poznámce uveďte, že někoho přivedete, abychom věděli, kdo se v dílně pohybuje. 2) osoba, kterou přivedete, se musí zaregistrovat (tzn. vyplnit formulář o využívání dílny) a řídit se základními pravidly dílny. 3) oba budete pracovat na vašem projektu. V případě, že vámi přivedená osoba bude pracovat na svém vlastním projektu, budeme účtovat extra hodiny za využití dílny (jedna hodina bude za dvojnásobek ceny extra hodiny pro základní členství).

? Mohu převést nevyužité hodiny do dalšího měsíce?
* Ne, nevyužité hodiny se do dalšího období nepřevádějí ani nejsou finančně nebo jinak kompenzovány. Možností je měsíční obměna typu členství dle vašich časových možností.

 

FAQ KURZY

? Jsou kurzy pouze pro členy dílny?
* Vůbec ne, kurzy v dílně jsou pro širokou veřejnost. Jako člen dostáváte na kurzy slevu podle typu členství.

? Je potřeba si s sebou na kurz něco přinést?
* Ne, pokud to u vypsaného kurzu není přímo uvedeno. Pro kurzy jako práce se dřevem, kovem a nebo sváření, si nezapomeňte přinést nějaké starší nebo pracovní oblečení, které se může při práci ušpinit nebo poškodit. Pro sváření doporučujeme neoblékat si šatstvo ze syntetických materiálů.

? Je potřeba účastnit se kurzů pro začátečníky (např. základy práce se dřevem, šití pro začátečníky) předtím, než se účastním těch pro pokročilé?
* Ano, doporučujeme se zúčastnit základních kurzů, pokud máte s danou prací malé nebo žádné zkušenosti. Pokud chcete základní kurz přeskočit, promluvte si s námi v zájmu bezpečnosti práce o vaší zkušenosti v daném oboru.