Víkendový workshop „KnihoBudka“ v DIY Praha

Akce pro několik dobrovolníků i širokou veřejnost.
Hledáme 6 skvělých a aspoň trochu zručných lidí, se kterými společně obrousíme, začistíme a natřeme 5 starých telefonních budek, ze kterých budou během týdne hotové KnihoBudky.

Akce je veřejná pro všechny lidi, kteří chtějí přijít s knihou, kterou darují, nebo si přinesou jídlo na gril a zjistí na vlastní mrkadla, jak se vlastně staré telefonní budky předělávají.

Podmínky pro dobrovolníky, kteří budou pracovat na KnihoBudce:
– jídlo a pití zdarma po celý víkend
– voucher na 2h práce v DIY
– možnost získat dlouhodobou pracovní pozici v týmu projektu KnihoBudky

Program: Sobota i Neděle
10:00 zahájení
10:10 bezpečnostní pokyny a instruktáž
12:00 roztopení grilu
18:00 konec práce a volná zábava

 

VELKÉ SOBOTNÍ DÍLNOVÁNÍ – VSTUP ZDARMA!

15128867_1218398878220222_7607133142960487965_o

 

Chcete si vyzkoušet práci se dřevem a jinými materiály, odreagovat se u strojů, které se vám do paneláku nevejdou, otestovat svou šikovnost s nářadím nebo prostě jen zažít něco nového?

První prosincovou sobotu si můžete v naší dílně zkusit vyrobit dřevěnou skříňku, renovovat starý nábytek, nanášení barev na různé povrchy, ale také třeba vytvořit dekorace z kovu. K tomu vás čeká soutěž ve vrtání do všeho možného i malé občerstvení.
Se vším vám rádi pomůžou a poradí zkušení instruktoři.

Díky našemu BOSCHímu partnerovi je vstup volný!

na PROGRAMU najdete:

  • soutěž ve vrtání do cementu;
  • práce se dřevem – výroba polic;
  • renovace nábytku – dejte židlím nový život;
  • práce s kovem;
  • a mnoho dalšího

Novinky Červenec 2016 – ZAHAJOVACÍ PÁRTY…už tuto sobotu!

Co vás čeká na Zahajovací párty
party 1Snad už všichni vědí, že v pondělí 18. 7. znovuotevřeme naši dílnu v novém rozšířeném prostoru na Kolbence, a že v sobotu předtím chystáme velký večírek pro všechny naše příznivce, kutily amatéry i profesionály: Zahajovací párty.
Pokud vám pozvání uteklo, neváhejte a přijďte do DIY Praha dílny na Kolbenově ulici v sobotu 16. července od 18 hodin! Vstup je zdarma.

Pokračování textu Novinky Červenec 2016 – ZAHAJOVACÍ PÁRTY…už tuto sobotu!

Novinky Červen 2016 – ZVEME VÁS NA PÁRTY!

Zatímco si budete užívat prázdniny, skřítkové z DIY budou kmitat

IMG_2324Dobré zprávy – nové prostory už jsou skoro hotové! K poslednímu kroku, kterým je rozšíření do zbytku prostor na celkových 1.000 m2, nám zbývá jen několik úprav. Ovšem je tu malý háček. Musíme kvůli tomu dílnu na 3 týdny zavřít. Nepochybujeme však, že to čekání za větší prostory a další nové vybavení vskutku stojí.

Pokračování textu Novinky Červen 2016 – ZVEME VÁS NA PÁRTY!

Prohlídky pro veřejnost

Zajímá vás, jak to u nás funguje? Nevíte, jestli zrovna váš projekt je v naší Hodinové dílně proveditelný? Jestli u nás najdete právě to vybavení, které potřebujete? Váháte, jestli zvolit jednorázový pronájem nebo raději členství? Nebo si chcete dílnu prohlédnout na vlastní oči?

IMG_2767Jste srdečně zváni na prohlídky pro veřejnost, při kterých se mnohé dozvíte. Provedeme vás dílnou, uvidíte, jak to u nás zrovna vypadá, a uslyšíte, co dalšího ještě chystáme.
Vysvětlíme vám, co je potřeba, abyste se u nás mohli pustit do díla.
Po prohlídce můžete také využít příležitost prokonzultovat svůj originální projekt a nechat si případně poradit.

Prohlídky plánujeme pravidelně v prvním a posledním týdnu v měsíci. Nejbližší termíny prohlídek jsou:

Úterý 26. 8. 2016 od 18 hod

 

20160529_160022_entranceProsím, nezapomeňte, že nás najdete ve Vysočanech, v Kolbenově ulici, hned za stanicí metra B Kolbenova (při východu z metra se dejte vlevo).

Novinky Květen 2016 – Ano, máme otevřeno!

 

Na Kolbenově už máme otevřeno!

Po několikaměsíční uzávěrce voláme: Sláva! Máme otevřeno! Stále zabydlujeme a zútulňujeme nové prostory na Kolbence, ale už teď můžete přijít pracovat na svých projektech.

Otevírací doba je zatím upravená, to znamená, že můžete práci plánovat na všední dny a sobotu od 9 do 21 hodin a neděli od 12 do 19 hodin.

Nezbytná je rezervace času předem a to tak, že nás kontaktujete na email eva@diypraha.cz nebo na telefon +420 777 730 680. Odpovíme Vám, co nejdříve zvládneme.

Aktuální kurzy

Pokud jste v minulosti nestihli některý z našich tradičních kurzů (Základy práce se dřevem, Základy práce s kovem, Svařování, Sítotisk), opět máte příležitost se jich zúčastnit, přiučit se tak novým kouskům a seznámit se s dílnou. Kurzy jsou vedeny buď v anglickém nebo českém jazyce a jsou plánovány tak, aby každý měsíc proběhl každý z uvedených kurzů v obou jazycích.

Nově u nás také najdete kurzy Natálie Mikešové, ke které se můžete přihlásit na kurz Razítkového tisku na textil nebo Základy šití.

Aktuální kurzy najdete na naší webové adrese: http://www.diypraha.cz/activities/

Členský systém

Poporostli jsme zkušenostmi, početně i v prostoru a zavedení členského systému vnímáme jako součást dalšího zlepšování našich služeb. V úspěšných tvůrčích dílnách po celém světě jsme našli inspiraci v podpoře místní tvůrčí komunity. S nárůstem uživatelů dílny a rozšířením nabídky nářadí a činností je tedy vzdělávání našich lidí dalším krokem. Ti, kteří potřebují přijít jednorázově něco vyrobit, mohou stále využít hodinový pronájem, ovšem při rezervování a využití dílny dáme našim členům přednost.

Členové mohou zdarma využívat společenskou část dílny, prostory a vybavení pro kreslení a design a sdílenou co-workingovou část. Členové dále mají slevy na veškeré služby a na pořádané kurzy. Každý člen také může jednou měsíčně využít svou slevu na kurzovné a přihlásit jinou osobu – nečlena.

Na výběr je několik variant členství podle toho, kolik v dílně hodláte strávit času. Jednotlivé typy jsou navrženy tak, aby vyhovovaly různým potřebám uživatelů, a daly se střídat v měsíčních intervalech. Další informace najdete na odkazu: http://www.diypraha.cz/clenstvi-info/

Novinky Únor 2016 – DIY Praha se zabydluje!

 

Stěhujeme se do nových prostor na Kolbence

DSC_0860Po všech těch změnách v minulých měsících se nám podařilo najít nový domov. Děkujeme všem za odpovědi na náš dotazník a za zaslané tipy, rady a za projevenou podporu.

Naše nová dílna je pár kroků (60 metrů) od zastávky metra Kolbenova, přímo naproti známému blešímu trhu. Je to sice trochu z centra, ale zase snadno dostupné veřejnou dopravou. Ani přijet s autem není problém, parkování je možné přímo u dílny.

V minulosti byly prostory využívány pro kovovýrobu a truhlařinu, takže musíme udělat jen malé úpravy, abychom spustili provoz těchto dvou typů práce. Rozsah nabízeného nářadí a služeb zůstává stejný a navíc plánujeme doplnit vybavení a rozšířit okruhy činností.

DSC_0818
Nové prostory

V následujících pár týdnech zveřejníme program kurzů a s omezeným provozem plánujeme začít 18. března. Informace budou jako vždy na stránkách. Máte-li otázky, dejte vědět!

Doufáme, že se vám bude nová dílna líbit a již brzy si společně umažeme ruce při práci.


Hledají se řemeslníci

DSC_0726Chceme rozšířit poskytované služby a přilákat řemeslníky, kteří by s námi sdíleli naše nové prostory. Proto nabízíme vedle využívání vybavení naší dílny i uzavřené dílny/ateliéry o velikosti 15-30 m2 pro vlastní nářadí a práci, s možností vést vlastní kurzy.

Pokud je pro vás tato možnost zajímavá, napište nám na diypraha@gmail.com, sejdeme se a probereme co a jak.

Skladování pro členy 

KoIMG_0090usek od nové dílny jsme pořídili i 200 m2 skladu, který je našim členům k dispozici. Možností je spousta, ať už potřebujete někde uskladnit nedokončenou práci, materiál nebo věci z bytu po stěhování.

Zabezpečené skladování je možné pro pár kousků, které se vejdou na jednu paletu nebo i pro horu věcí co zaberou 10 m2. Pevně věříme, že se možnost skladování stane příjemným bonusem ke členství v DIY Praha.

Novinky Listopad 2015 – Co se u nás děje & proč ještě nemáme otevřeno?

 

Nové prostory

DSC_0036Téměř 1.500 m2 prostor není jednoduché připravit, a proto ještě nemáme otevřeno. Rozšířili jsme naše plány, abychom vám nabídli ještě lépe vybavenou, profesionální dílnu. Pokud jste zvědaví, jak to u nás teď vypadá, stavte se podívat během návštěvních hodin ve čtvrtek odpoledne!

Pokračování textu Novinky Listopad 2015 – Co se u nás děje & proč ještě nemáme otevřeno?